Друк

Пізнай себе - будь здоров.

   

Людина – найбільша цінність на землі. А найцінніше, що є в людини – здоров’я. Сучасний стиль та темп життя не завжди сприяє його зміцненню та збереженню, тому завдання дорослих ще змалку допомагати дітям цінити та берегти здоров’я.


24 листопада 2015р.

   

 Це і має за мету шкільна програма «Пізнай себе - і будь здоров», що одночасно є проблемною темою нашого ліцею. Ось тому ми і обрали для даної роботи цю тему, бо за декілька років є вже певні напрацювання.

Основна функція бібліотеки з цього питання – інформативна. З цією метою бібліотекарі створили виставку «Шкільна програма: «Пізнай себе – будь здоров». Ця виставка постійно діюча. Також бібліотекарями використовуються такі форми роботи як: дні інформації на основі створеної картотеки «Я і моє здоров’я». Під час яких учні, вчителі та батьки детально можуть ознайомитись з літературою з цього питання, що є в нашій бібліотеці. Для вчителів створюються списки рекомендованої літератури, які оголошуються на педраді.

Для батьків створюються інші рекомендаційні списки, з якими бібліотекарі виступають на батьківських зборах. Наприклад: «Про здоров’я у періодиці», у цьому нам допомагає співпраця з бібліотекою – філіал №14 (Шевченко 102) так як вона має більшу кількість періодичних видань. Шляхом вивчення інформаційних запитів читачів (анкетування) бібліотекарі виявили зацікавленість учнів в олімпійському русі в Україні і світі. Для задоволення цих запитів було створено тематичні папки «Видатні українські спортсмени». З них діти дізнались про історію олімпійського руху та олімпійські символи.

У співпраці з учителями біології бібліотекарі провели урок «Бережи здоров’я змалку» для учнів 5-х класів. А для учнів початкових класів розробили рекомендації по здоровому способу життя. Ці рекомендації роздавались бібліотечним активом у День здоров’я учням молодших класів.

Для учнів 5 -7 класів бібліотекарі підготували усний журнал «Здоров’я скарб, цінуй його», мета якого навчити дітей визначати життєві цінності, формувати відповідальне ставлення до власних вчинків і власного здоров’я. Бібліотекарі поширюють свою інформацію також шляхом виступів на шкільному радіо. Наприклад на тему «Література про здоровий спосіб життя, яку можна прочитати у бібліотеці ЖЄЛ №24».

Генріх Гейне казав: «Усі здорові люди люблять життя». Ми, дорослі маємо навчати дітей любити та цінувати життя своє та своїх близьких та оточуючих.

   

                                                                                  

24 листопада 2015р.


Пізнай себе -  будь здоров_1

 

2013-2015 | Житомирський екологічний ліцей №24 | Free joomla templates