Друк

"Визволення Житомирщини від німецько-фашистських загарбників"

   

На світанку 22 червня 1941 року люди гинули під фашистськими бомбами і ще не знали, що розпочалася війна. Німецька авіація почала бомбардувати Київ, Житомир, Коростень та інші міста України. Настали тривожні часи.


28 жовтня 2016р.

   

 Перед початком війни фашистська Німеччина захопила Австрію, Польщу, Францію, Чехословаччину та ще декілька держав Європи. Промисловість цих країн працювала на Німеччину. Вона мала сильну, досвідчену в боях армію, яка була в повній боєздатності, розгорнуту роботу штабів і відпрацьовану взаємодію військових частин.

 В складі Південно-Західного фронту на території Житомирської області діяли: 5-а армія під командуванням генерал-майора танкових військ Потапова М.І. та 6-а армія під командуванням генерал-лейтенанта Музиченка І.М.

 Незважаючи на тяжкі невдачі перших двох днів війни, командування фронту створило контрудар по флангам наступаючих ворожих сил і 23-29 червня під Дубно, Луцьком, Бродами та Рівне розгорнуло наймасштабнішу в початковому періоді війни танкову битву.

 19 вересня за наказом Ставки Головного Командування був залишений Київ. Майже 70 днів продовжувалася героїчна оборона столиці України і 50 днів з них Київ надійно прикривав Коростенський укріпрайон, розташований в північних околицях Житомирщини. В цих боях була покладена одна з перших загартованих плит фундаменту наших наступних перемог. Житомирщина обороняла столицю України біля двох місяців, знаходячись на головному напрямку ворожого наступу.

                                                                                  

28 жовтня 2016р.


Визволення Житомирщини від німецько-фашистських загарбників_1

 

2013-2015 | Житомирський екологічний ліцей №24 | Free joomla templates