Фестиваль "Голос Землі" 2015

Підсумком роботи з екологічної освіти та виховання учнів є щорічний екологічний фестиваль учнів та педагогів „Голос Землі”. Метою та завданням фестивалю є: відзначення «Дня довкілля» в Україні і “Дня Землі”; загострення уваги громадськості на екологічних проблемах Житомирщини; обмін досвідом природоохоронної діяльності; пропаганда екологічних знань, екологічної культури і фізичної культури, здорового способу життя; Всеукраїнських природоохоронних та екологічних масових заходів; налагодження практичної роботи з охорони довкілля; зміцнення зв’язку між дитячими екологічними об’єднаннями області; привернення уваги громадськості до пам’яток природи та їх охорони.

28 квітня 2015

Еколіцей № 24 є одним із головних організаторів фестивалю дітей і педагогів „Голос Землі”. Фестиваль проводиться вже 15 років, Педагогічним та учнівським колективом закладу здійснюється велика робота по його підготовці та проведенню:

• розробка програми фестивальних днів
  • підготовка і проведення урочистого відкриття форуму
  • підготовка науково-методичного забезпечення та проведення п’яти секцій дитячого парламенту з різних природничо – екологічних проблем
  • проведення круглого столу керівників делегацій
  • організація конкурсу екологічних ігор
  • організація і проведення трудової акції
  • проведення конкурсу екологічних агітбригад
  • проведення масових агітаційних заходів в м. Житомирі
  • проведення урочистого закриття форуму.

22 квітня 2015 н.р. ми підвели підсумки роботи на онлайн-фестивалі «Голос Землі-2015», темою якого було «Сталий розвиток- новий стиль життя!». Девізом фестивалю ми обрали слова «Місцеві дії – глобальна користь!» Робота учнів відбувалась в наступних секціях:

• «Стале суспільство – здорове суспільство»
  • «Економіка стійкого розвитку»
  • «Створюємо власну екосистему»
  • «Біорізноманіття – основа здорової екології»
  • Творча секція «Творимо майбутнє»

У конкурсі взяли участь 135 учнів з 27 загальноосвітніх навчальних закладів міста Житомира : ЗОШ №1, гуманітарної гімназії №1, ліцею №2, гімназії №3, ЗОШ №5, ЗОШ №6, ЗОШ №7, ЗОШ №8, ЗОШ №10, СЗОШ №12, ЗОШ №14, ЗОШ №17, ЗОШ №19, ЖСШ №20, ЗОШ №21, ЗОШ №22, гуманітарної гімназії №23, екологічного ліцею №24, ліцею №25, ЗОШ №26, ЗОШ №27, ЗОШ №28, ЗОШ №30, ЗОШ №33, ЗОШ №36, ЖМК, м. ліцею при ЖДТУ.

У поданих матеріалах було представлено екологічні проекти з охорони і збереження природи рідного краю та його ресурсів, про шкідливий вплив побутових відходів, способи їх утилізації, негативні наслідки діяльності людини на екосистеми та шляхи їх подолання. Розроблені проекти з енергозбереження містять методики і технології ефективного та економного використання енергії. В них проаналізовано енергетичні ресурси Житомирщини та вироблені пропозиції щодо альтернативних джерел добування енергії з використанням місцевого матеріалу. В роботах учнів розкрито проблеми здорового способу життя, раціонального та правильного харчування, ефективності дотримання режиму дня. Матеріали творчої секції, представлені у вигляді буклетів, віршів та творів, переконують у необхідності раціонального використання енергії, збереження природи рідного краю, звертають увагу громадськості на екологічних проблемах Житомирщини та здорового способу життя.

Переможцями у секціях стали:

Секція. «Стале суспільство – здорове суспільство»

• Коцюба Ольга, учениця 8 класу ЖМГГ №23, (вч. Коцюба С.М.)
  • Іваненко Артем, учень 10 класу ЖЕЛ №24, (вч. Коваль В.М., Никончук Л.А.)

Секція «Економіка стійкого розвитку»

• Щуцький Владислав, учень 10 класу ЗОШ №30, (вч. Шубін А.Г., Федоренко А.О.)

Секція «Створюємо власну екосистему»

• Охріменко Даша, учениця 7 класу ЗОШ №30 (вч. Федоренко А.О.)

Секція «Біорізноманіття – основа здорової екології»

• Шабуров Микита, учень 8 класу ЗОШ №6, (вч. Марцун О.М.)

Творча секція «Творимо майбутнє»

• Чугайнова Дар’я, учениця 5 класу ЖЕЛ №24, (вч. Шульга О.А.).

Нашу роботу над екологічними проектами ми продовжимо й наступного року! До зустрічі «Голос Землі-2016»!

28 квітня 2015