Права та обов'язки дітей

Сьогодні, 27.04.2015, до нас завітав Синиця Олександр Миколайович, представник Житомирського міського центру соціальних послуг, у минулому викладач. Він розповів всім учням сьомих класів про права та, як не дивно, обов'язки дітей.

Зустріч пройшла досить тепло, хоч і були порушники тиші та дисципліни, але Олександр Миколайович сприйняв це з гумором. Під час бесіди учні мали змогу задати запитання та висловити свою думку.

Давайте з'ясуємо декілька питань перед тим, як  почуємо про права та обов'язки дітей.

Хто така дитина?  Це людина віком до 18 років, але вона ж починає нести відповідальність з 14 років.

Де можна знайти права та обов'язки дітей? Усі права та обов'язки записані у Конституції України, у сімейному кодексі та у Конвенції про права дитини.

А чи знали ви, що права та обов'язки дитини у вузькому розумінні – це певні правила, що прописані в тому чи іншому колективі. Наприклад, відомий для всіх неписаний закон: дзвінок на урок – для учня, а з уроку – для вчителя.

Тепер   з’ясуємо права та обов'язки дітей:

Права:

1)      Усі діти мають право на любов і турботу

2)      Всі діти рівні у своїх правах

3)      Особлива турбота — дітям-інвалідам

4)      Усі діти мають право на повноцінне харчування

5)      Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

6)      Усі діти мають право на освіту

7)      Особлива турбота — дітям, які перебувають у конфлікті з законом

8)      Діти мають право вільно висловлювати свої погляди

9)      Всі діти мають право на медичну допомогу

10)  Всі діти мають право на вільне спілкування

11)  Особлива турбота — дітям без сімей

12)  Жодну дитину не можна примусово залучати до праці

13)  Всі діти мають право на інформацію

14)  Жодну дитину не можна ображати або принижувати

15)  Всі діти мають право на життя

Обов'язки:

1)      Поважати і любити своє оточення; ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас

2)      Дотримуватись режиму харчування

3)      Дотримуватись правил моральної етики

4)      Сумлінно навчатись; старанно виконувати домашні завдання

5)      Поважати своє оточення; давати нагоду кожному висловлювати свої думки

6)      Цінувати і дбати про своє здоров’я

7)      Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю

8)      Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві; не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки

Отож сьогодні діти можуть робити багато речей, але повинні не забувати і про свої обов’язки.

Маковська Ольга,

учениця 7-А класу