«У нас немає байдужих, тому це не одномоментні акції – це наука на все життя», - зазначає директор ліцею Ганна Павлівна Дудік.
З початком нового року з ініціативи екологічного клубу «Екос» у ліцеї розпочалася акція «Очисти Україну – утилізуй батарейку».
Кожен з нас навіть не підозрював, яку велику шкоду може нанести довкіллю одна невелика батарейка. Виявляється, що вона містить велику кількість токсичних сполук, зокрема ртуть, кадмій та свинець. Досліджено, що одна викинута на смітник батарейка отруює 20 кв.м. середовища або може забруднити 400 л. води. Одна батарейка здатна забруднити стільки життєвого простору, скільки потрібно двом їжачкам. На перший погляд – це мало, але якщо в масштабах країни кожного року у продаж надходить 12 тонн батарейок і кожна середньостатистична українська сім’я викидає на смітник 500 батарейок, то можна порахувати , яка шкода наноситься довкіллю.
Заступником директора, координатором з екологічних питань Оксаною Олексіївною Агафоновою разом з членами клубу «Екос» був знайдений пункт прийому батарейок у Житомирі – магазин «Ватсон», що на вулиці Вітрука, 45. Саме сюди і занесли зібрані батарейки, їх із задоволенням прийняли та відправили на завод для переробки. До речі, у світі є лише 4 заводи, які перероблюють відпрацьовані батарейки. Один із таких заводів знаходиться саме в Україні, у Львові. На сьогодні цей завод простоює через нестачу сировини. Акція не закінчилась. Триває, хоча уже підвели певний підсумок, визначили переможців серед класів з кожної паралелі та урочисто на лінійці нагородили переможців.
У деяких класах стільки зібрали, що важко було навіть порахувати батарейки. Це були шестилітрові пляшки вщент заповнені батарейками. Діти їх збирали не лише вдома, а й в рідних знайомих.
Абсолютними переможцями цього своєрідного змагання за чисте довкілля серед старших класів стали два класи. Це 6-А клас (класний керівник Яковенко Лілія Іванівна) та 9-Г клас (класний керівник Іваненко Олена Анатоліївна).
Олексюк Катерина, учениця 10-В класу, яка очолює комісію міського парламенту старшокласників з охорони навколишнього середовища, на засіданні розповіла про досвід ліцеїстів у проведенні цієї акції. Після обговорення був ініційований збір батарейок у всіх школах міста. Кожен представник школи отримав листівку, яка містила інформацію про шкідливість батарейок.
Очисти Україну – утилізуй батарейку!
Зроби свій маленький внесок у збереження довкілля!
Ліцейний прес-центр
18 лютого 2014р.
|