Запропоновано було насичену й неймовірно цікаву програму. Мета літньої школи – ознайомлення студентів, учнів та викладачів з особливостями вищої освіти в Європі, ознайомлення з побутом та життям Чехії, культурними та історичними традиціями, а також отримання практики володіння іноземними мовами.
Для багатьох – це перша поїздка за кордон, а тому вражень – нереально багато.
По дорозі до Чеської Республіки ми завітали до старовинного Кракова (Польща). Під час екскурсії мали змогу ознайомитись із захоплюючою історією та культурою міста і, звичайно, поринути в історичну та загадкову атмосферу одного з найстаріших міст Польщі.
У місті Чеське Будєйовіце на нас чекало ознайомлення з університетом, яке провели завідувач відділу міжнародних зв’язків ректорату Південночеського університету Ева Фіхтнерова та проректор з міжнародних зв’язків доктор Радка Заводска. Потім було проведено екскурсію по території університету, на якій розташовані корпуси факультетів, ректорат, ідальня, гуртожитки, в одному з яких ми проживали, та центр студентського дозвілля.
Ми відвідали сільськогосподарський факультет, де побували на міні-пивоварні та побачили кінне господарство. Своїми науково-дослідницькими лабораторіями вразив нас медико-соціальний факультет. А ще ми відвідали сучасну бібліотеку університету і були вражені її особливостями: комп’ютеризація робочих місць та автоматизована система обліку архівної літератури.
У вільний час ми знайомилися з містом, в яке з кожним днем закохувалися все більше й більше. Воно здавалось зовсім невеликим, але, водночас, таким неосяжним. Щодня наша галерея наповнювалася сотнями фотографій, а душа – тисячами емоцій.
Не менш цікавою виявилася поїздка до Чеського Крумлова – міста, що віднесене до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Тут заворожує навіть дрібничка: червона черепиця на дахах, вузенькі вулички, кольорові фасади будинків. Ми побували в замку Крумлова – другому за величиною замковому комплексі в Чехії, збудованому ще в ХІІІ ст. І хоча знаходиться він на території маленького містечка, площу займає аж в 10 гектарів.
Поїздка передбачала не лише перебування в Чеській Республіці, а й екскурсію до чарівного Відня – серця Австрії. Ми відвідали розкішні палаци й величні площі, мальовничі вулиці й численні сквери і зрозуміли: столиця на Дунаї – суміш старовини та сучасності, це місто художників і шанувальників мистецтва. Колишня столиця Австрійсько-Угорської імперії зустріла нас своєю величчю і розкішшю, чарівністю й теплотою...
Наступний день ми провели у столиці Чеської Республіки – Празі. Це місто стало для нас втіленням краси й гармонії, де відпочиває погляд і завмирає душа, де люблять життя, а історія повстає як відкрита книга. Прага зачаровує своєю архітектурою: пишністю палаців і садів, розкішшю готики й бароко, а затишні площі й елегантні вулиці переповнені таємницями й легендами. «Як я хочу в Прагу! – писала Марина Цвєтаєва. – В житті не хотіла повертатися в жодне місто, а в Прагу хочу!».
Можливо, поїхавши за кордон, хтось захотів навчатись там, жити, залишитись назавжди. Адже кожен мріє жити й працювати за євростандартами, мати таку заробітну плату, як за кордоном, мати доступ до європейської освіти. Але це зовсім не означає, що ми забули про свою країну. Навпаки, саме після цієї поїздки ми усвідомили, що кожен з нас має робити щось для того, аби в нашу Україну також приїздили люди з різних країн світу, отримували такі ж прекрасні емоції, які отримали ми, відвідавши такі неймовірно красиві країни, як Австрія, Польща й Чехія.
Учениця 10-А класу Горбата Євгенія
|